Long live free and united Balochistan

Long live free and united Balochistan

Search This Blog

Translate

نماینده ولی‌فقیه در سپاه رحیم‌مشایی را «رئیس‌جمهور اصلی» ایران خواند

مجتبی ذوالنور ضمن انتقاد به احمدی‌نژاد، رحیم‌مشایی را «رئیس جمهور اصلی» ایران دانست. „کیهان“ نیز با حمله به مشاور رسانه‌ای احمدی‌نژاد، بازتاب‌دهنده چالش میان حامیان رهبر جمهوری اسلامی و اطرافیان رئیس دولت است.

مجتبی ذوالنور، جانشین نماینده آیت‌الله خامنه‌ای در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، با بیان اینکه «امروز مشایی رئیس جمهور اصلی است»، گفت که «احمدی نژاد دست به طناب پوسیده مشایی دارد».

این روحانی نزدیک به رهبر جمهوری اسلامی روز جمعه (۹ اردیبهشت / ۲۹ آوریل) در مشهد از «ارادت ویژه» رئیس جمهور ایران به رئیس دفتر خود انتقاد و ابراز امیدواری کرد که «خداوند آقای رییس جمهور را از شر این آدم نجات دهد».

پیش از این مقام ارشد سپاه پاسداران، هفته نامه "صبح صادق"، نشریه ارگان سیاسی این نهاد نظامی – امنیتی قدرتمند نیز ماجرای اختلافات احمدی‌نژاد را با آیت‌الله خامنه‌ای بر سر عزل و ابقای حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات، حاصل «نفوذ جریان نفاق پیوند خورده با تفكر انجمن حجتیه برای مصادره نظام جمهوری اسلامی» عنوان کرده بود.

"صبح صادق" با «ناسپاس» خطاب کردن احمدی‌نژاد، او را به «ترجیح رابطه و علقه باندی» به «واقعیت» متهم کرده بود.

"دخالت‌های مشایی"

سخنان ذوالنور در ادامه واکنش‌ها به اختلافاتی است که پس از برکناری وزیر اطلاعات توسط محمود احمدی‌نژاد میان او و رهبر جمهوری اسلامی بروز یافته است.

اقدام آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، در ابقای حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات، به رغم پذیرش استعفای او به وسیله محمود احمدی‌نژاد، حمایت اصولگرایان و جریان حاکم در جمهوری اسلامی را به دنبال داشت. اما احمدی‌نژاد تاکنون نه تنها از پذیرش رسمی و علنی این اقدام خودداری کرده، بلکه مطابق گزارش‌ها، در روزهای گذشته با حاضر نشدن در نهاد ریاست جمهوری، فعالیت‌های خود به عنوان رئیس دولت را نیز به حال تعطیل درآورده است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که احمدی‌نژاد پس از بازگشت از سفر استانی به کردستان که طی آن از همراه بردن حیدر مصلحی با خود اجتناب کرد، در دیگر جلسات، از جمله جلسه شورای انقلاب فرهنگی، شرکت نکرده است. همچنین آخرین خبر مربوط به وی در سایت رسمی نهاد ریاست جمهوری به ۳۱ فروردین، زمان سفر استانی‌اش به کردستان، برمی‌گردد.

در این مدت اصولگرایان حامی آیت‌الله خامنه‌ای، بیشترین حمله‌های خود را متوجه اسفندیار رحیم مشایی، رییس دفتر محمود احمدی‌نژاد، کرده‌اند و او را به عنوان مقصر اصلی این اتفاقات معرفی می‌کنند.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه با اشاره مجدد به نقش رئیس دفتر احمدی‌نژاد در اتفاقات اخیر گفت: «دخالت در وزارتخانه‌های مختلف و نیز تقابل متكی و مشایی باعث بركناری متكی شد؛ همچنین مسائل ‌پیش آمده در وزارت اطلاعات و نمونه‌های دیگر حاكی از دخالت‌های مشایی دارد.»

ذوالنور با نام بردن از مشایی گفت: «این آدم‌ها در عمق وجودشان سرسوزنی به ولایت و روحانیت اعتقاد ندارند، آن‌ها اسلام بدون آخوند القا می‌كنند.» او در عین حال پیش‌بینی کرد که «انحرافات به وجود آمده» با «هوش و ذكاوت» رئیس دولت می‌تواند برطرف ‌شود.

راه حل از نظر "کیهان"

در ادامه واکنش‌ها به اتفاقات اخیر، روزنامه کیهان نیز روز گذشته با انتقاد شدید از علی اکبر جوانفکر، مشاور رسانه‌ای محمود احمدی‌نژاد، او را به «تلاش برای تبرئه جریان انحرافی» و «هزینه کردن» از احمدی‌نژاد به این منظور متهم کرد.
کیهان در بخش "اخبار ویژه" خود، یادداشت اخیر جوانفکر را «آسمان و ریسمان کردن» و «ناشیانه، غیرمنطقی، تاسف‌بار، کودکانه و تعجب‌آور» توصیف کرده است.

جوانفکر که مدیرعامل خبرگزاری دولتی جمهوری اسلامی (ایرنا) نیز هست، در مطلبی که آن را در سایت شخصی‌اش منتشر کرده، با تعریف و تمجید فراوان از احمدی‌نژاد، خطاب به رئیس دولت نوشته که «آغوش گشوده مولا [آیت‌الله خامنه‌ای] تو را می خواند».

او افرادی که آنها را «گرگ ها» و «اغیار به کمین نشسته» نامیده، متهم کرده که می‌خواهند احمدی‌نژاد را «به زانو درآورند، او را بشکنند، خردش کنند و از اثرگذاری بیندازند» و افزوده است: «او نگران خودش نیست. می‌گوید که اگر فرو بریزد، تیرها از هرسو مولا را نشانه خواهند رفت.»

با وجود این، روزنامه کیهان با انتقاد از مشاور رئیس جمهور این پرسش را مطرح کرده که «آقای جوانفكر توضیح نمی‌دهد چه اتفاقی افتاده است و از كنار این نكته بسیار ساده و بدیهی به آسانی - و شاید به خیال خود با زرنگی - عبور می‌كند كه ماجرا به عزل آقای مصلحی از وزارت اطلاعات و حكم رهبر معظم انقلاب مبنی بر ابقای ایشان در پست وزارت مربوطه می شود. فقط همین».

روزنامه زیر نظر رهبر جمهوری اسلامی افزوده است که «راه حل قانونی، شرعی، ولایی و عقلایی آن نیز پذیرش بی‌چون و چرای این حكم ولایی و قانونی است. بنابراین، اینهمه آسمان و ریسمان كردن های كودكانه برای چیست؟ و چرا جرم خود را به دیگران نسبت می دهید؟!»

MY/KG


http://www.dw-world.de/dw/article/0,,15040724,00.html?maca=per-rss-per-all-1491-rdf

No comments:

Post a Comment