Long live free and united Balochistan

Long live free and united Balochistan

Search This Blog

Translate

بامری : با استفاده از توان معتمدین، علما و روشنفکران به برخورد با عوامل نا امنی می رویم

بامری : با استفاده از توان معتمدین، علما و روشنفکران به برخورد با عوامل نا امنی می رویم

ارتباط ایرانشهر

با استفاده از توان معتمدین، علما، روشنفکران و افراد ذی نفوذ و همچنین نهایت استفاده از تمام ابزارهای نیروهای انتظامی و بسیج با عوامل نا امنی برخورد خواهیم نمود.

در مصاحبه اختصاصی که با رحمدل بامری فرماندار شهرستان ایرانشهر داشتیم از نا امنی ها و مشکلات بوجود آمده سوال شد که وی اظهار داشت: شهرستان ایرانشهر با جمعیت 130 هزار نفر و مساحت موجود جزو کلان شهرهای استان محسوب می شود وبا توجه به مولفه هایی از قبیل دسترسی آسان به موادمخدر، محور گذر استانهای کرمان و هرمزگان، تعدد اقوام مختلف و وجود معتادان غیر بومی همواره دستخوش این مشکلات بوده اما خوشبختانه آمار سال 1389 نسبت به سال 1388 نشان از کاهش نا امنی در شهرستان را دارد.

بامری در ادامه افزود: همکاران امنیتی با تمام تلاش مصمم هستند که با پاکسازی مکانهای فروش و مصرف کننده ، جمع آوری وبازپروری معتادان شناخته شده ( حدود 600 نفر) و راه اندازی کمپ دیگر در کنار کمپ باز پروری دامن، شناسایی و جمع آوری خورده فروشان موادمخدرکه براحتی در هر جا دیده می شوند، شناسایی سارقین سابقه دار، برخورد با عوامل نا امنی و همچنین استفاده از توان معتمدین ، علما و روشنفکران جامعه و در ضمن استفاده از تمام توان و ابزار های نیروی انتظامی با این معضلات برخورد قاطع نمایند.

فرماندار در پاسخ به سوالی در باب عملکرد نیروی انتظامی که منجر به کشته شدن چند نفر ( راننده شهرداری و پدر پسری که بعلت نداشتن گواهینامه در حال رساندن پدر بیمار خود به اورژانس را داشت که با ممانعت ماموران پدر در کنار جاده جان باخت ) و دیگر موارد اظهار داشت : با جدیت هر چه تمام تر پیگیر مساله هستیم و پرونده همچنان مفتوح است تا نتیجه چه شود؟

رحمدل بامری درخصوص معضل بیکاری در جوانترین شهر و همچنین استفاده از نیروهای غیر بومی بجای نیروهای بومی گفت: یکی از مهمترین مسایل در باب نا امنی بیکاری است ، در سال گذشته طبق آمار از 36 هزار اشتغال در استان سهم ایرانشهربیشترین سهم و به تعداد4600 نفر بوده که تمام آن استخدامی نیست بلکه کارگاههای زود بازده و غیره نیز جزو آمار محسوب می گردد و امسال این آمار باید به 9 هزارو خورده ایی برسد با اینحال این حل همه مشکلات ایرانشهر نیست.

وی در ادامه افزود : تمام توان حوزه شهرستان استفاده از نیروهای بومی است وامید است در اینده این معضل به پایین ترین حد خود برسد .

بامری همچنین در رابطه با استفاده از افراد غیر بومی و اینکه برخی از مسوولین ادعا می کنند که مجبور بودند به دلایلی!!! افراد غیر بومی را استخدام نمایند اظهار داشت :اینها تمام لاپوشانی نقاط ضعف خودشان است ، وقتی مسوول آن دستگاه در صورت مشاهده مقاومت نمی کند باید جوابگو باشد و هیچ دلیل منطقی در توجیه این عمل وجود ندارد.

درخصوص تخلفات بوجود آمده توسط دفاتر تعویض پلاک در ایرانشهر به همراه یکی از مسوولین اسبق، فرماندار ایرانشهر اظهار داشت : هر دو دفتر تعویض پلاک از شرایط خود عدول کردند و پرونده آنان در جریان است که شهروندان با مشکل مواجه شدند و امیدواریم با تغییرات بوجود آمده و نفرات جدید این معضل حل گردد.

فرماندار ایرانشهر با اشاره اینکه در آینده نزدیک قرار است بر روی تاکسی های ایرانشهر تاکسی متر و دستگاه GPRS نصب شود گفت : متاسفانه قبلاً تاکسی به افرادی واگذار شده که چندین شغل داشته اند که با تصمیمات گرفته شده مقرر گردید به افراد مددجو و جوانانی که گواهینامه دارند و فاقد شغل هستند تسهیلات قرض الحسنه پرداخت شود تا از این طریق حدود 200 الی 300 دستگاه تاکسی به ناوگان تاکسی رانی اضافه شود ضمن اینکه تمام تاکسی ها شهری قراراست به تاکسی متر و پس از آن به سیستم GPRS مجهز گردند، به مراتب سرویس دهی از قبل بهتر شده اما همچنان کمبودها یی وجود دارد.

رحمدل بامری وضعیت نانوایی های سطح شهر را مطلوب توصیف کرد و اظهار داشت: برخی از نانوایی ها مشکلاتی داشتند که به علت آرد نامرغوب وارد شده بود که دیگر این اتفاق نخواهد افتاد.

وی همچنین گفت: سیلوی گندم در خود ایرانشهر با ظرفیت 35 هزار تن راه اندازی شده درصورتیکه ظرفیت تولید گندم حوزه 45 هزار تن است که تاکنون 13 تا 14 هزار تن انبار شده ، گندم حوزه ایرانشهر از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و در حال حاضر حدود 700 تن گندم با گلوتین پایین وکیفیت بالا در اختیار است .

بامری درخصوص بازسازی لوله های آب شهری و فاضلاب اظهار داشت: اعتبار 10 حلقه چاه آبی به تصویب رسیده که آب بخش مهمی از حوزه شهری وبمپور و محمدان حل خواهد شد و همچنین با تخصیص اعتبار لوله های قدیمی تعویض خواهد شد .

فرماندار سایت دفع زباله را یکی از معضلات اساسی شهرستان برشمرد و گفت: دفع زباله یکی از معضلات اساسی شهرستان بوده و از مصوبات قبلی مقرر شده که ظرف سه ماه آینده نتیجه در خصوص سایت جدید را اعلام کنند تا تعیین تکلیف شود.

وی د رخصوص ارایه مدارک در خصوص تعرفه های برق به وزیر نیرواظهار داشت: ما تمامی مدارک و مسایل کارشناسی موجود هواشناسی از شهرستان تا استان و پارامترهاواشل های موجود را مکتوب و مستند تحویل دادیم .

رحمدل بامری فرماندار ایرانشهر در پایان اشاره ایی به تعدادی از طرحهایی که قرار است در اینده نزدیک اجرا، احداث و یا کلنگ زنی شوند داشت که می توان انها را این چنین برشمرد.

فرمانداری ویژه که بزودی چارت ان اعلام خواهدشد – بزرگراه از میدان امام حسین تا محمدان تقریبا یک یا دو ماه دیگر ساخت آن شروع خواهد شد – احداث 10 حلقه چاه آب – احداث چند سد مخزنی – تغذیه ایی – اجرای طرح آب رسانی بزمان – احداث سه سالن ورزشی - احداث سالن 2500 نفره فرهنگی ورزشی ایارنشهر – ورزشگاه مارگران که بزودی کلنگ آن زده خواهد شد – فعال سازی تمام معادن از جمله معدن طلای بزمان – ایجاد پست برق ایرانشهر بزمان و بمپور – ارتقا امور آب و فاضلاب شهری و روستایی به شرکت اب وفاضلاب و.....

No comments:

Post a Comment