Long live free and united Balochistan

Long live free and united Balochistan

Search This Blog

Translate

روزنامه سپاه : رئیس ستاد فرهنگی نهاد ریاست جمهوری در زندان اوین خودکشی کرد

" عزم آیت الله خامنه ای برای برکناری احمدی نژاد "

دبی-العربیه.نت
منابع خبری اصولگرایان از خودکشی نافرجام رئیس ستاد فرهنگی نهاد ریاست جمهوری در زندان اوین خبر داده اند.

عباس امیری فر از نزدیکان اسفندیار رحیم مشایی شامگاه یکشنبه 1-5-2011 توسط نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بازداشت شده بود.

روزنامه جوان آنلاین وابسته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یکشنبه 22-5-2011 نوشت "ع.تبر" که از اعضای حلقه یک جریان انحرافی بوده و وظیفه انشقاق در برخی تشکل‌های ارزشی را برعهده داشت چندی پیش به اتهاماتی چند دستگیر شده بود که اخیرا در زندان پارچ پلاستیکی را به صورت چاقو درآورده و اقدام به خودکشی کرده بود که باهوشیاری ماموران نجات پیدا کرده است.

"عباس تبر" نام اصلی عباس امیری فر است. هواداران آیت الله خامنه ای به گروه احمدی نژاد "جریان انحرافی" می گویند.

در همین حال خبرهایی که توسط منابع نزدیک به قدرت در ایران منتشر می شود حاکی است اختلاف میان آیت الله خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران و محمود احمدی نژاد رئیس جمهور این کشور آن چنان اوج گرفته که زمزمه ها در محافل سیاسی از عزم رهبر ایران برای برکناری احمدی نژاد حکایت دارد.

این اختلاف ها با مخالفت آیت الله خامنه ای با برکناری حیدرمصلحی وزیر اطلاعات با وجود خواست احمدی نژاد علنی شد. احمدی نژاد در واکنش به این اقدام 11 روز از حضور در محل کار خود امتناع کرد. اما پس از آن برخورد با تیم رئیس جمهور اسلامی ایران که توسط اسفندیار رحیم مشایی رئیس دفتر او رهبری می شود، آغاز شد.

سایت "ملی مذهبی" در آخرین خبری که در خصوص این تنش ها منتشر کرده آورده است: "بنا به اخبار دریافتی خامنه ای مذاکراتی جدی را از طریق جنتی با احمدی نژاد آغاز کرده اما نتایج آن امید بخش نبوده است ؛ برطبق این خبر در آخرین قدم خامنه ای پیغام فرستاده یا کوتاه می آیی و با کنار میروی ! بر همین اساس خامنه ای یک شورای سه نفره را برای رسیدگی به وضعیت رئیس جمهور تشکیل داده که دو نفر آن ولایتی و فروزنده هستند، وی به احمدی نژاد گفته فروزنده را به عنوان معاون اول خود انتخاب کند؛ولی وی زیر بار نرفته است."

طبق قانون در صورت برکناری رئیس جمهور معاون او سرپرستی موقت دولت را بر عهده می گیرد. اما خبرها حاکی از آن است که محمد رضا رحیمی معاون اول احمدی نژاد به اتهام سوء استفاده مالی به پنج سال حبس تعزیزی و انفصال مادام العمر از خدمات دولتی محکوم شده است. این خبرها نشان از احتمال بحران در مدیریت دولت ایران دارد.


No comments:

Post a Comment