Long live free and united Balochistan

Long live free and united Balochistan

Search This Blog

Translate

شهروند عرب اهوازی به دلیل مصاحبه با العربیه زیر شکنجه کشته شد

منامه – محمد العرب ، العربیه . نت
سازمان عفو جهانی در گزارش اخیر خود اعلام کرده است که یک شهروند ایرانی در اهواز به دلیل مصاحبه خبری با تلویزیون " العربیه " زیر شکنجه کشته شده است.

همزمان با حوادث 15 آوریل گذشته در اهواز پس از برگزاری " تظاهرات روز خشم " بسیاری از سازمان های حقوق بشری اهوازی تلاش کردند برای اطلاع رسانی در مورد حوادث این منطقه که اغلب ساکنان آن عرب هستند با رسانه های ارتباط جمعی تماس برقرار کنند.

تلویزیون العربیه و وب سایت این شبکه همزمان با این حوادث توانست چند مصاحبه با برخی شهروندان عرب از طریق " اسکایپ " انجام دهد اما جمهوری اسلامی ایران این اقدام را جرمی مستحق مرگ به شمار آورده است.

این شهروند عرب اهوازی که اجباره التمیمی نام دارد با نام مستعار " ابومجاهد " با العربیه مصاحبه کرده بود و نام او در گزارش اخیر سازمان عفو جهانی آمده است.

بر اساس گزارش سازمان عفو جهانی :" اجباره التمیمی چند روز پس از حوادث 15 آوریل به اتهام ارسال اطلاعات و خبر برای تلویزیون العربیه در منزل خود بازداشت شد.

دستگاه امنیتی ایران تلاش کرد اعترافات دروغ از وی پخش کند اما وی این خواسته را رد کرده و در نهایت زیر شکنجه در زندان سپیدار اهواز کشته شد."

اجبار التمیمی که نام " ابومجاهد " برای خود انتخاب کرده بود به دلیل اطلاع رسانی در مورد سرکوب ابتدایی ترین آزادی های مشروع در ایران کشته شد.

سازمان عفو جهانی همچنین اعلام کرده است که دستگاه قضایی ایران 9 تن را از جمله یک نوجوان 16 ساله به نام هاشم حیدری را در اهواز اعدام کرده است.

بر اساس این گزارش این شهروند اهوازی هنگام اجرای حکم اعدام سر وی از تنش جدا شد.

در گزارش سازمان عفو جهانی آمده است که ایران از ورود فعالان حقوق بشری و روزنامه نگاران به اهواز جلوگیری می کند .

در این گزارش همچنین بر پایین بودن سطح آزادی های عمومی و اطلاع رسانی وهمچنین آموزش در اهواز تاکید شده است.

No comments:

Post a Comment