Long live free and united Balochistan

Long live free and united Balochistan

Search This Blog

Translate

جعبه سیاه پرونده 24 میلیاردی را در اثر سانحه رانندگی فوت کردند!

متن زیر گزارشی از مافیای ایتالیا نیست، بلکه حکایت مافیای "بیت رهبری" می باشد که چگونگی سر به نیست کردن اعضاء سوخته را بزبان آخوندی در رسانه حکومتی بازتاب داده است. «جعبه سیاه پرونده فساد بزرگ مالی علیرضا ریاضی، رابط امیرمنصور آریا با مدیران وزارت راه بود که در سال 1390فوت کرد، این فرد به گواه ابوالفضل گلزاری یکی از متهمین پرونده فساد مالی، 24 میلیارد تومان را از مه‌آفرید خسروی گرفته تا آن را بین مدیران وزارت راه در قالب رشوه تقسیم کند.علیرضا ریاضی که تابستان پارسال در حادثه رانندگی فوت کرد یکی از صندوقچه‌هایی بود که می‌توانست مشخص کند آن 24 میلیارد تومان به چه کسی داده شده، او یکی از جعبه‌ سیاه‌های پرونده بود که فوت کرد.»

مافیا به اشکال مختلف اهداف خود را پیش می برد و مرسومترین آن حذف فیزیکی مهره های سوخته می باشد.آنجا که لازم بدانند پدرخوانده را به جلو صحنه میفرستند تا مانع لوء رفتن کل شبکه گردد.بیاد داریم که «محمد شریف ملک زاده که به اتهام های مالی دستگیر شده بود، پیش از برگزاری دادگاه توسط آیت الله خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران عفو شد.» در شرایطی که زورگیری مافیاهای قدرت بر ملت ایران آشکار است؛ و مرگ یکی از پادوهای مافیا عمدی بنظر میرسد، رسانه حکومتی فارس فیلم/ درگیری سارقان زورگیر با پلیس ۱۱۰"با کارگردانی دانه درشت ها (بابک زنجانی، برادران لاریجانی، مجتبی خامنه ای و ...)" را به نمایش می گذارد تا ردهای زورگیران واقعی و آدرس جعبه سیاه در "بیت رهبر" را کور کنند. مافیای رهبر مهره های سوخته را پس گردنی میزند(لاریجانی ها)، و در صورت لزوم "در اثر سانحه رانندگی فوت شان می کند"، زبان افشاگران را گره می زند، سایت های آنها را فیلتر می کند (بنظر می رسد سایت بازتاب امروز بخاطر افشای بابک زنجانی و ...فیلتر شده است) و مردم را به تماشای ویدئوهای دستگیری گرسنگان دعوت می کند.

*******

فارس گزارش می‌دهد
سرنوشت جعبه سیاه پرونده 3 هزار میلیاردی چه شد؟

خبرگزاری فارس: در جریان رسیدگی به پرونده فساد 3هزار میلیاردی ابهاماتی به وجود آمد که یکی از آن‌ها سرنوشت نامعلوم جعبه سیاه پرونده بود که اطلاعات مهمی را در اختیار داشت.
خبرگزاری فارس: سرنوشت جعبه سیاه پرونده 3 هزار میلیاردی چه شد؟

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری فارس،‌ در جریان رسیدگی به پرونده فساد بزرگ مالی دو فرد با یک نام مشترک وجود داشتند که از یکی از آن‌ها به عنوان جعبه سیاه یاد شده است.

جعبه سیاه پرونده فساد بزرگ مالی علیرضا ریاضی، رابط امیرمنصور آریا با مدیران وزارت راه بود که در سال 1390فوت کرد، این فرد به گواه ابوالفضل گلزاری یکی از متهمین پرونده فساد مالی، 24 میلیارد تومان را از مه‌آفرید خسروی گرفته تا آن را بین مدیران وزارت راه در قالب رشوه تقسیم کند.

مرگ علیرضا ریاضی سبب شد تا سرنوشت این 24 میلیارد تومان در هاله‌ای از ابهام قرار گیرد و مشخص نشود که وی این رقم سنگین را بین چه کسانی تقسیم کرده است.

اما در این میان علیرضا ریاضی دیگری هم بود که به عنوان سرپرست بانک صادرات منطقه اهواز و به اتهام  فساد اقتصادی به 15 سال حبس و انفصال موقت از مشاغل دولتی محکوم شده است.

تشابه اسمی با سرپرست بانک صادرات منطقه اهواز

ناصر سراج، قاضی شعبه اول دادگاه انقلاب در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رابطه با این دو فرد گفت: تشابه اسمی در این پرونده وجود داشته، علیرضا ریاضی سمت دولتی نداشت و در یکی از شرکت‌ها مشغول به فعالیت بود.

وی افزود: این فرد پیش از مطرح شدن پرونده بر اثر سانحه رانندگی فوت کرده و تنها با سرپرست بانک صادرات منطقه اهواز تشابه اسمی داشته است.

جعبه سیاه پرونده می توانست راز 24 میلیاردی را فاش کند

ابوالفضل گلزاری در هشتمین جلسه رسیدگی به پرونده فساد بزرگ مالی گفت: علیرضا ریاضی که تابستان پارسال در حادثه رانندگی فوت کرد یکی از صندوقچه‌هایی بود که می‌توانست مشخص کند آن 24 میلیارد تومان به چه کسی داده شده، او یکی از جعبه‌ سیاه‌های پرونده بود که فوت کرد.

وکیل گلزاری در دادگاه گفت: موکلم هر کاری را که انجام داده است با دستور مه‌آفرید بوده است. در راه آهن شیراز-بندرعباس قرار بود دو درصد قرارداد با شرکت هیبت ایرانیان به مدیران وزارت راه داده شود که با الحاقیه‌ها این میزان کم شد.

قاضی سراج گفت: اگر آن جعبه سیاه بود تکلیف آن 24 میلیارد تومان هم معلوم می‌شد اما الان زیر خاک خوابیده است.

در مرداد ماه 1390 بود که رسانه‌ها از کشف اختلاسی بزرگ در بانک های ایران خبر دادند که طی آن مه آفرید خسروی توانست مبلغ 3 هزار میلیارد تومان را از شبکه‌های بانکی ایران به سرقت ببرد.

اولین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده فساد مالی در تاریخ 29 دی‌ماه 1390 برگزار شد و پس از برگزاری 15 جلسه دادگاه،‌ در نهایت 29 بهمن ماه سال جاری احکام متهمین فساد مالی صادر شد که بر اساس آن 4 نفر از متهمین به اعدام محکوم شدند.

گزارش: سعیده اسدیان

No comments:

Post a Comment