Long live free and united Balochistan

Long live free and united Balochistan

Search This Blog

Translate

واشنگتن تایمز: حسن روحانی سیاستمداری بیرحم و حیله گر است

پس از انتشار گزارشی درباره سوابق گذشته حسن روحانی رئیس جمهور آینده ایران و خودکشی پسر وی در العربیه به نقل از روزنامه الشرق الاوسط روز سه شنبه 18-06-2013 برخی از رسانه های معتبر جهان نیز به این موضوع پرداخته و آن را از زوایای مختلف مورد تحلیل و بررسی قرار دادند.
در این گزارش آمده بود: “خودکشی پسر بزرگ حسن روحانی در ۲۱ سال پیش چنانچه در نامه خودکشی خود بیان کرده به دلیل شرمسار بودن از اقدامات و پست های پدر خود در حکومت اسلامی و وابستگی پدر خود به رژیم ” بوده است.
حسین روحانی، در سال ۱۹۹۲ در سن ۲۳ سالگی زمانی که هنوز دانشجو بوده دست به خودکشی دست زده است. وی از اینکه پدرش بخشی از سیستم اعدام های گسترده مخالفان از زمان آغاز انقلاب تا پایان جنگ ایران و عراق بوده، احساس گناه کرده بود. در نامه ای که پس از وی بر جای مانده، نوشته است: ” من راهی به جز خودکشی نمی بینم.”
او همچنین نوشته است که “از مسئولیتهای پدرش در زمان هاشمی رفسنجانی بسیار شرمسار” است.
علی رضا نوری زاده مدیر مرکز مطالعات عرب در لندن در این باره بیان کرده است که گرچه حسن روحانی برخورد تندی با موضوع خودکشی پسرش از خود نشان داد و آن را خلاف دین اسلام خواند، اما پیکر فرزندش را در بخش “شهدای گورستان بهشت زهرا” در تهران به خاک سپرد.
روزنامه نیویورک پست روز پنج شنبه 20-06-2013 در گزارشی نوشت که خودکشی پسر ارشد رئیس جمهور منتخب، در سال 1992 با تپانچه پدرش و در اعتراض به “ریاکاری پدر و نظام جمهوری اسلامی” بوده است.
این روزنامه بخشی از نامه پسر روحانی خطاب به پدرش را نقل کرده که نوشته است: “”من از دولت شما ، از دروغ ها ، از فساد شما، از دین شما، از دورویی و نقاق و ارزش گذاری های دوگانه شما متنفرم.”
سایت خبری واشنگتن تایمز نیز روز چهارشنبه 19-06-2013 با انتشار گزارشی ضمن اشاره به این موضوع به سوابق گذشته حسن روحانی پرداخت و نوشت: “بر خلاف خوشبینی محتاطانه کاخ سفید به نتایج انتخابات 14 ژوئن در ایران، انتخاب حسن روحانی یک خبر بسیار بد است.”
واشنگتن تایمز در ادامه به نقش حسن روحانی در بسیاری از رویدادهای پس از انقلاب و از جمله حوادث کوی دانشگاه تهران در ژوئیه 1999 اشاره کرده که طی آن دست کم یک دانشجو کشته و تعداد زیادی زخمی و دستگیر شده بودند.
این روزنامه سپس به مسئولیتهای حسن روحانی در موضوع پرونده هسته ای ایران و انتساب او به رهبر ایران پرداخته و آخرین دیدگاه وی در مصاحبه مطبوعاتی اش پس از پیروزی در انتخابات که از غرب و آمریکا خواسته بود که حقوق هسته ای ایران را به رسمیت بشناسند و اعلام کرد که ایران غنی سازی را متوقف نمی کند، را بیان کرده است.
واشنگتن تایمز نوشته است: ” حسن روحانی به همان اندازه که حکومت اسلامی دهها سال است با جنايت پيشگی مردم ایران را سرکوب می کند، بيرحم و حيله گر است. و جالب است که روحانی هميشه در سياستهای فريبکارانه رژيم تهران دست داشته است.”
همچنین سایت خبری محافظه کار واشنگتن فری بیکن با استناد به گزارش مرکز اسناد حقوق بشر ایارن در سال 2008، حسن روحانی را عضو کمیته ویژه ترورهای سازماندهی شده علیه مخالفان جمهوری اسلاامی در دهه 90 معرفی کرده و از وی به عنوان یکی از عاملان برنامه ریزی بمب گذاری در مرکز جهانی یهودیان بوئنس آیرس در سال 1994 نام برده است.
دبی-العربیه.نت فارسی

 

No comments:

Post a Comment