Long live free and united Balochistan

Long live free and united Balochistan

Search This Blog

Translate

عاصمه جهانگیری گزارشگر ویژه حقوق بشر در امور ایران نیز زندانی سیاسی اهلسنت بلوچ را فراموش کرد

عاصمه جهانگیری گزارشگر ویژه حقوق بشر در امور ایران نیز زندانی سیاسی اهلسنت بلوچ را فراموش کرد
بگزارش عدالت نیوز، عاصمه جهانگیری گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر ایران در نامه اخیر خود که به مسولان حاکمیت نوشته است و در آن خواستار آزادی و رسیدگی به زندانیان اعتصاب کننده سیاسی عقیدتی محبوس در زندانهای ایران شده است از صابر ملک رئیسی زندانی که بر اثر تکرار ضرب و شتم های مکرر و بی دلیل مسولین زندان مرکزی اردبیل دست به اعتصاب غذا زده بود یاد نکرده است.
نماینده ویژه سازمان بین الملل در امور حقوق بشر ایران در نامه خود که در وبسایت این سازمان منتشر شده است با اشاره به وضعیت 8 تن از اعتصاب کنندگان سیاسی محبوس در زندانهای مختلف ایران گفته است "زندانیان عقیدتی که دست به اعتصاب غذای طولانی مدت زده‌اند در وضعیت نگران کننده ای هستند."
 خانم جهانگیری در این نامه خود با اقدامی تعجب برانگیز از یک زندانی سیاسی عقیدتی اهلسنت که اخیرا دست به اعتصاب غذا زده است هیچ اشاره ای نکرده است.
 جهانگیری در این نامه خود صرفا از سعید شیرزاد، علی شریعتی، محمدرضا نکونام، حسن رستگاری مجد، مهدی کوخیان، نزار ذکا و محمد علی طاهری در کنار آرش صادقی یاد کرده است.
عدم اشاره خانم جهانگیری در نامه خود به صابر ملک رئیسی در حالی است که بگفته برادر وی "این زندانی در سن زیر 17 سال و بصورت گروگان برای تحت فشار قرار دادن او دستگیر شده است"
علاوه بر این علت اعتصاب غذای صابر ملک رئیسی در نوبه خود به نسبت دیگر زندانیان عقیدتی سیاسی یاد شده بسیار متفاوت است چرا که این زندانی صرفا "بدلیل ضرب و شتم های بی مورد و غیر قانونی ماموران زندان دست به اعتصاب غذا زده است" و در نامه منتشره خود ضمن تشریح شرایط مظلومانه اسارت اش از رئیس دولت و سازمان زندانها خواسته است که به این وضعیت وی رسیدگی کنند. اما با وجود مظالم وارده بر آقای صابر ملک رئیسی در زندان، خانم جهانگیری به عنوان گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور نقض حقوق بشر در ایران هیچ اشاره ای به وضعیت او نکرده است.
دلیل عدم اشاره خانم جهانگیری نسبت به وضعیت صابر ملک رئیسی مشخص نیست اما باید علت آن را در عدم اطلاع وی از وضعیت ملک رئیسی دانست. نکته ای که اگر صحت آن تایید شود نشان میدهد ایشان از مسائل مهم نقض حقوق بشر در ایران آگاهی کافی ندارد.

No comments:

Post a Comment