Long live free and united Balochistan

Long live free and united Balochistan

Search This Blog

Translate

اصلاح طلب ترین فرماندار استان هم رفت!

اصلاح طلب ترین فرماندار استان هم رفت!
گویا قرار است فردا مراسم معارفه آقای احمد علی موهبتی بعنوان فرماندار جدید تربت حیدریه در استان خراسان رضوی برگزار شود ، شنیدن خبر رفتن احمد علی موهبتی که در مردادماه سال 93 به چابهار آمده بود برای خیلی ها بسیار غیر منتظره بود ، حالا و بعد از حدود دو و نیم سال حضور وی در چابهار و عملکرد قابل قبولی که از خود نشان داده بود افکار عمومی به هیچ وجه آمادگی این تغییر را نداشت.
اما چه چیزی موهبتی را از فرمانداران گذشته چابهار متمایز کرده بود؟
خیلی وقت بود که مردم چابهار می دانستند این القاب و واژه های "تنها بندر اقیانوسی کشور" و " قطب گردشگری استان" و بسیاری دیگر از این حرفها باد هواست و دو هزار هم نمی ارزد، دیر زمانی بود همه فهمیده بودند که هر کس بخواهد درچابهار مسئولیت بگیرد باید در اول گارسون خوبی باشد تا بتواند به آن بالایی ها در تعطیلات و ماموریت های صوری خوب برسد.
 زمانی که موهبتی در اولین جلسه فرمانداران در استانداری خطاب به استاندار گفت که " در هنگام سفر به چابهار به جای ویلاهای شیک منطقه آزاد در مهمانسرای محقر فرمانداری اسکان یابید" روشن بود که آقای فرماندار نگاهی از جنس مردم محروم چابهار دارند.
 آقای موهبتی خوب فهمیده بود که در زیر پوست این شهر چه خبر است و شاید بعد از مدتها اولین فرمانداری بود که به جای تملق حرف مردم را می زد و از مردم می گفت و در بزنگاه تصمیم گیری طرف مردم بود، شاید به دلیل همین مواضع بود که مردم چابهار هم به دیده احترام به او می نگریستند.
فرماندار : سلامت نیوز: چابهار بدترین وضعیت را در زمینه کمبود مدرسه‌ دارد
فرماندار چابهار: پروژه‌های ملی "توسعه محلی" چابهار را لگد‌مال کرده/ ۶۳ درصد جمعیت چابهار "حاشیه‌نشین" هستند
فرماندار: پتروشیمی چابهار دغدغه مردم درمورد آلودگی زیست محیطی را رفع کند
 نمونه های بالا فقط بخش کوچکی از سخنان آقای موهبتی در مورد بحران های جدی موجود در چابهار است و البته به دلیل همین مواضع مردم گونه گاها" فشارها و حملاتی هم از سوی تندروها مثل نمونه ذیل به او می آمد:
 بزک کنندگان چهره ی آمریکا را بشناسید: وقتی فرماندار اوسط هاشمی نیز از آمریکایی ها دفاع می کند
هر کسی که از سیستم معیوب اداری ما خبر دارد خوب می داند که چقدر با مردم بودن و با مردم ماندن یک مسئول دولتی سخت است و هر کسی هم که از فسادهای مالی گسترده گذشته در چابهار خبر دارد خوب می داند که سالم ماندن یک مقام ارشد دولتی در بازار رانتی چابهار چقدر دشوار است.
 اینکه آقای موهبتی خودش رفت یا او را بردند و اینکه او در انتصاب عبدالرحیم کردی بعنوان مدیر عامل منتطقه آزاد چابهار چقدر نقش داشته به مرور زمان مشخص خواهد شد، ولی اینکه جانشین صالح و خوشنام آقای موهبتی در مهمترین شهر استان چه کسی خواهد بود در دستان آقای علی اوسط هاشمیاستاندار سیستان و بلوچستان است.
 صدیق حسین زاده
@sedighoseinzadeh
حرفی برای گفتن و صدایی برای شنیده شدن
TELEGRAM.ME

No comments:

Post a Comment