Long live free and united Balochistan

Long live free and united Balochistan

Search This Blog

Translate

دانش آموز پسر ۱۵ساله، دختر ۱۸ساله را نجات داد

نزدیک به ۵۰ هزار دانش‌آموز خوزستانی سالانه در طرح دادرس آموزش می‌بینند.
کارگاه آموزشی شهروندیار
دانش آموز پسر ۱۵ساله، دختر ۱۸ساله را نجات داد
با وجود مخالفت اولیه‌ی پدر دختر، او پس از کسب رضایت خانواده‌ی مصدوم، با تنفس دهان به دهان و عملیات احیای قلبی، مصدوم را که تنفس و ضربان قلب نداشت، از مرگ حتمی نجات داد.
علیرضا حسین‌زاده، دانش‌آموز اندیمشکی کلاس اول متوسطه که همراه خانواده خود به روستای چشمک از توابع خرم‌آباد رفته بود در مجاورت مقبره امام‌زاده سیدعلی، خانواده‌ای پریشان و وحشت‌زده را دید که دختر ۱۸ ساله ‌شان بی‌هوش و در خطر مرگ قرار گرفته‌بود.
او با کسب اجازه از خانواده این دختر و ارزیابی اولیه، مصدوم را که تنفس و ضربان قلب نداشت، با عملیات احیای قلبی و ریوی بازگردانده و وی را از مرگ حتمی نجات داد.
این دانش‌آموز پایه نهم مدرسه نمونه دولتی شهید بابایی‌زاده اندیمشک در این خصوص گفت: وقتی این دختر را با حالتی شبیه به قفل شده بر روی زمین دیدم، از خانواده اش خواستم تا شرایط وی را بررسی و کمک کنم اما پدرش ابتدا مخالفت ‌کرد که با اصرار و پافشاری، در نهایت اجازه داد عملیات احیا را انجام دهم.
حسین زاده با بیان اینکه دانش خود در این بخش را از آموزش های طرح دادرس کسب کرده، گفت: در ابتدا قدری ترسیده و نگران بودم که اگر این دختر خانم احیا نشود پدرش مرا رها نخواهد کرد اما با توکل بر خدا بر خود مسلط شده و تمام اقداماتی را که در دادرس یاد گرفته بودم، اجرا کردم و وقتی به هوش آمد هزار بار خدا را شکر کردم که توانسته بودم جان یک نفر را نجات دهم.
رئیس اداره سلامت آموزش و پرورش خوزستان با ابراز خوشحالی از اینکه دانش آموز این استان موفق به نجات جان یک هموطن شده، گفت: نزدیک به ۵۰ هزار دانش‌آموز خوزستانی سالانه در طرح دادرس آموزش می‌بینند.
مقیمی‌پور از تدارک برنامه ای برای تجلیل از این دانش‌آموز خبر داد.
منبع: ایرنا http://goo.gl/KDiQCn
.................
با ما همراه باشید؛
اینستاگرام شهروندیار: https://www.instagram.com/shahrvandyar/
تلگرام شهروندیار telegram.me/shahrvandyar

No comments:

Post a Comment